POLITYKA OCHRONY DZIECI

!!!

Jako Zespół Szkolno-Przedszkolny, a w tym Szkoła Podstawowa im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie i Gminne Przedszkole w Goręczynie:

1. ustanowiliśmy i wprowadziliśmy w życie POLITYKĘ ORAZ PROCEDURY OCHRONY DZIECI PRZED KRZYWDZENIEM I ZAPEWNIENIA IM BEZPIECZEŃSTWA, która dotyczy wszystkich pracowników, w tym praktykantów, wolontariuszy, stażystów i została zatwierdzona przez Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Goręczynie.
    2. Polityka ochrony dzieci  określa przede wszystkim: ​
    • rozpoznawanie i reagowanie na czynniki ryzyka krzywdzenia dzieci
    • zasady rekrutacji pracowników
    • zasady bezpiecznych relacji pomiędzy pracownikami a dziećmi
    • procedury interwencji w przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka
    • zasady ochrony danych osobowych  i wizerunku dziecka
    • zasady korzystania przez dzieci z urządzeń elektronicznych z dostępem do Internetu
    • zasady informowania o standardach pracowników, rodziców i dzieci
    • zasady przeglądu, monitorowanie i aktualizacji standardów
    1. Polityka jest opublikowana na stronie internetowej zarówno szkoły, jak i przedszkola (link powyżej) oraz w sekretariatach obu placówek i szeroko promowana wśród pracowników, rodziców i dzieci, a poszczególne grupy są z nią zapoznawane.
    2. Monitorujemy, edukujemy i angażujemy swoich pracowników w celu zapobiegania krzywdzeniu dzieci,
    3. Oferujemy dzieciom edukację w zakresie praw dziecka oraz ochrony przed zagrożeniami przemocą i wykorzystywaniem.
    4. Posiadamy procedury zgłaszania podejrzenia oraz podejmowania interwencji w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci
    5. Udostępniamy dzieciom w szeroko rozumiany sposób informacje nt. możliwości uzyskania pomocy w trudnej sytuacji, w tym numery bezpłatnych telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży.
    6. Oferujemy rodzicom edukację w zakresie wychowania dzieci bez przemocy oraz ochrony ich przed przemocą i wykorzystywaniem.
    7. Przyjęte zasady i realizowane praktyki ochrony dzieci  weryfikujemy w miarę potrzeb.

ZAPOZNAJ SIĘ !!!   Polityka-oraz-procedury-ochrony-dzieci.pdf

• Zespół Szkolno- Przedszkolny w Goręczynie